Belka
Wtorek, 19 Marca 2024   imieniny: Bogdan, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Rozmawiali o rozwoju strefy inwestycyjnej

Data publikacji: 2014-02-21, Data modyfikacji: 2014-02-21
A A AWydrukDrukuj  
 

Rozwój strefy inwestycyjnej w dużej mierze zależy od jej odpowiedniej infrastruktury. O tym wiedzą właściciele firm zlokalizowanych na terenach pokopalnianych w dzielnicy Wilchwy oraz prezydent miasta Mieczysław Kieca. Dlatego głównym tematem spotkania, które zorganizowane zostało na terenie jednej z firm była poprawa infrastruktury drogowej oraz plany skanalizowania terenów.

Zebrani z zainteresowaniem wysłuchali informacji na temat zbliżającego się terminu rozpoczęcia prac projektowych Drogi Głównej Południowej, która dla firm zlokalizowanych w tej części miasta ma strategiczne znaczenie. Chwilę później przystąpiono do omawiania planów związanych z budową dróg wewnętrznych na terenach pokopalnianych.

 


-Od trzech lat miasto stara się przejąć działki z przeznaczeniem pod urządzenie dróg na tym terenie. Większość z nich musieliśmy wykupić. Są nadal fragmenty, które nie są własnością miasta, ale te również będziemy musieli przejąć. Musimy przyjąć jedno założenie: nie można narażać mieszkańców na wzmożony ruch samochodów ciężarowych, a jednocześnie musimy zadbać o odpowiednie warunki funkcjonowania Waszych firm. – mówił prezydent Mieczysław Kieca.

Po takiej deklaracji swoje opinie przedstawili właściciele firm. Dyskusję zakończyły wstępne wnioski, w efekcie których prezydent Kieca zaproponował, aby przystąpić do przygotowania dokumentacji na realizację inwestycji w etapach.
- W tym roku jesteśmy w stanie podleczyć nawierzchnię i rozpocząć projektowanie. Jeśli prace pójdą bez przeszkód, pod koniec 2016 roku możemy spodziewać się oddania pierwszych dróg do użytku – informował Kieca.

Zainteresowani budową dróg przedsiębiorcy przyznali prezydentowi rację, iż ten termin jest realny. W pierwszym roku musi bowiem zostać wyłoniona firma projektowa, przygotowana dokumentacja, uzyskanie odpowiednich pozwoleń wodno-prawnych oraz pozwolenia na budowę. W dalszych terminach ogłoszenie przetargu na wykonawcę i oczywiście realizacja inwestycji. Do tego czasu konieczne będą powierzchowne remonty obecnych dróg.
Dalsza część spotkania poświęcona była planom budowy kanalizacji sanitarnej i deszczowej. 

UM Wodzisław Śląski, Źródło artykułu: www.wodzislaw-slaski.pl, Autor zdjęć: UM Wodzisław Śląski
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wodzisławski

Powiat wodzisławski - leży w województwie śląskim, a jego siedzibę stanowi miasto Wodzisław Śląski. Został on odnowiony po reformie administracyjnej z roku 1999. Na obszarze 286 km² mieszka tu 158 tys. osób, co czyni z niego powiat o drugim co do wielkości pod względem zaludnieniu w Polsce. Należy do niego gminy: Wodzisław Śląski, Rydułtowy, Radlin, Pszów, Godów, Gorzyce, Lubomia, Marklowice, Mszana.

Rozpoznawalnym miejscem jest tu bazylika w Pszowie, która jest jednym z istotniejszych miejsc na Śląsku o charakterze pątniczym. W powiecie istnieją ścieżki rowerowe, kierując się nimi, zahaczymy o interesujące miejsca w regionie. Są to m.in. kościoły WNMP w Wodzisławiu, były klasztor w Wodzisławiu oraz zabytkowy drewniany kościół w Łaziskach.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola