Belka
Czwartek, 24 Stycznia 2019   imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

City LipDub Wodzisław Śląski

 
City LipDub Wodzisław Śląski to pierwszy tego typu projekt w Polsce i najprawdopodobniej na świecie! Nigdzie indziej LipDub nie został wykorzystany do promocji miasta. Prace nad projektem rozpoczęto na początku kwietnia. Z inicjatywy trzech mieszkańców powiatu powstał projekt, do którego włączyli się mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego i okolic. Nagranie miało miejsce 4 września 2010 roku. Plan filmowy obejmował park miejski, muzeum oraz rynek. W nagraniu wzięło udział ponad 350 aktorów. W klipie wystąpili również przedstawiciele organizacji, klubów i zespołów takich jak: Tabu, Teatr Wodzisławskiej Ulicy, Grupa Inicjatyw Twórczych (pomoc w realizacji projektu), Wodzisławski Klub Karate Kyokushin, Konfraternia Rycerska Sua Sponte z Pszowa, Teatr Antrakt z Lubomi, ZHP Wodzisław Śląski, Epizod, TFC, Vladislavia, Teatr Naszej Wyobraźni, KTT Spin, The Thinners, Nostalgic, Miraż, Jednostka Strzelecka 2023, Żeński Klub Koszykarski "Olimpia".

 


Miasto Wodzisław Śląski
 
Data pliku video: 2010-09-14, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wodzisławski

Powiat wodzisławski - leży w województwie śląskim, a jego siedzibę stanowi miasto Wodzisław Śląski. Został on odnowiony po reformie administracyjnej z roku 1999. Na obszarze 286 km² mieszka tu 158 tys. osób, co czyni z niego powiat o drugim co do wielkości pod względem zaludnieniu w Polsce. Należy do niego gminy: Wodzisław Śląski, Rydułtowy, Radlin, Pszów, Godów, Gorzyce, Lubomia, Marklowice, Mszana.

Rozpoznawalnym miejscem jest tu bazylika w Pszowie, która jest jednym z istotniejszych miejsc na Śląsku o charakterze pątniczym. W powiecie istnieją ścieżki rowerowe, kierując się nimi, zahaczymy o interesujące miejsca w regionie. Są to m.in. kościoły WNMP w Wodzisławiu, były klasztor w Wodzisławiu oraz zabytkowy drewniany kościół w Łaziskach.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola