Belka
Poniedziałek, 24 Stycznia 2022   imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Młodzież poznaje specyfikę pracy w EKO-OKNA S.A.

Data publikacji: 2018-02-06, Data modyfikacji: 2018-02-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Młodzież poznaje specyfikę pracy w EKO-OKNA S.A.

Niemal 320 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatów: wodzisławskiego, raciborskiego i kędzierzyńsko-kozielskiego odwiedziło w styczniu siedzibę firmy EKO-OKNA S.A. Podczas spotkań młodzi ludzie mieli okazję by poznać specyfikę pracy na produkcji stolarki okiennej i drzwiowej, administrowanie tak potężną firmą, jak i logistykę przedsiębiorstwa. Uczniowie mogli obserwować funkcjonowanie największego parku maszynowego w kraju. Obecnie w przedsiębiorstwie trwa cykl Dni Otwartych.

Z początkiem stycznia, firma EKO-OKNA S.A. wznowiła cykl spotkań z młodzieżą. Od początku roku w wycieczkach edukacyjnych po kornickim zakładzie udział wzięli uczniowie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 Mechanik w Raciborzu, Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim i Zespołu Szkół w Kędzierzynie – Koźlu.

Głównym celem organizowanych wycieczek jest pokazanie młodym ludziom jak funkcjonuje największy pracodawca województwa śląskiego. W trakcie spotkań uczniowie mają okazję do zapoznania się m.in. z samym procesem produkcji okien, organizacją poszczególnych działów zakładu oraz możliwościami rozwoju zawodowego, jakie swoim pracownikom oferuje przedsiębiorstwo. W trakcie wycieczek prezentowane są także stanowiska administracyjno-biurowe funkcjonujace w ramach zakładu. Zwiedzającym zapewniono poczęstunek, a szkoły otrzymały upominki.

Ewelina Kowacz, nauczycielka Zespołu Szkół nr 1 w Kędzierzynie – Koźlu tak wspomina zwiedzanie EKO-OKNA S.A. - Bardzo się cieszę, że młodzi ludzie z naszej szkoły mogli wziąć udział w takich spotkaniach. Przyznam też, że jestem dumna z moich uczniów. Bardzo się cieszę, że tak dojrzale podeszli do wydarzenia. Zadawali pytania, interesowali się. Młodzież miała okazję poobserwować pracę produkcyjną przedsiębiorstwa. To wspaniałe, że firma oferuje tak dobre warunki pracy. Budowanie świadomości osób już zatrudnionych oraz tych nowych jest na bardzo wysokim poziomie. Chcemy zachęcić młodych ludzi, by nie musieli wyjeżdżać w celach zarobkowych a EKO-OKNA S.A. to przykład zakładu, który to umożliwia - wyjaśniła Ewelina Kowacz, nauczycielka Zespołu Szkół w Kędzierzynie – Koźlu.

Obecnie EKO-OKNA S.A. zatrudniają niemal 4 tys. pracowników z powiatu raciborskiego, głubczyckiego, wodzisławskiego, rybnickiego i okolic. - W tracie Dni Otwartych pokazujemy młodzieży działanie naszej firmy od środka. Uczniowie obserwują nie tylko jak wygląda produkcja okien, bądź jak zorganizowane są poszczególne działy firmy, ale również jakie przedsiębiorstwo oferuje możliwości rozwoju zawodowego. Osoby w wieku ponadgimnazjalnym są obecnie w ważnym i strategicznym momencie swojej edukacji, a także wyboru przyszłej drogi zawodowej. Chcemy pokazać tym młodym osobom, które z pewnością zadają sobie pytania „Co chciałbym/chciałabym robić?” co my, jako pracodawca możemy im zaoferować - mówiła Anna Skrzyńska, Specjalista ds. HR w EKO-OKNA S.A. - Dni Otwarte pierwszy raz zorganizowaliśmy w roku ubiegłym i cieszyły się sporym zainteresowaniem. Podobnie jak poprzednim razem, przedsięwzięcie przeprowadzone zostało w okresie zimowym, ponieważ na halach produkcyjnych jest nieco lżej. Także dzięki temu uczniowie mogli dokładnie przyjrzeć się jak funkcjonuje nasza firma – wyjaśniła Anna Skrzyńska.

EKO-OKNA S.A. prowadzą obecnie nabór na stanowiska w dziale produkcyjnym. Aby wziąć udział w rekrutacji, należy wysłać dokumenty aplikacyjne na adres rekrutacja@ekookna.pl, zadzwonić pod numer telefonu +48 32 415 43 38 lub zajrzeć do punktów informacyjnych w pobliskich galeriach handlowych (Racibórz, Rybnik, Wodzisław-Śląski, Kędzierzyn-Koźle), gdzie ustawione są stoiska firmy i porozmawiać z przedstawicielami spółki.

, Źródło artykułu: EKO-OKNA S.A.
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wodzisławski

Powiat wodzisławski - leży w województwie śląskim, a jego siedzibę stanowi miasto Wodzisław Śląski. Został on odnowiony po reformie administracyjnej z roku 1999. Na obszarze 286 km² mieszka tu 158 tys. osób, co czyni z niego powiat o drugim co do wielkości pod względem zaludnieniu w Polsce. Należy do niego gminy: Wodzisław Śląski, Rydułtowy, Radlin, Pszów, Godów, Gorzyce, Lubomia, Marklowice, Mszana.

Rozpoznawalnym miejscem jest tu bazylika w Pszowie, która jest jednym z istotniejszych miejsc na Śląsku o charakterze pątniczym. W powiecie istnieją ścieżki rowerowe, kierując się nimi, zahaczymy o interesujące miejsca w regionie. Są to m.in. kościoły WNMP w Wodzisławiu, były klasztor w Wodzisławiu oraz zabytkowy drewniany kościół w Łaziskach.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola