Belka
Sobota, 17 Listopada 2018   imieniny: Waleria, Salomea, Grzegorz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Prezydent zauważył bariery dla niepełnosprawnych

Data publikacji: 2018-09-11, Data modyfikacji: 2018-09-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Osoby niepełnosprawne najlepiej znają bariery architektoniczne miasta. W czerwcu w Wodzisławiu Śląskim po raz pierwszy odbyła się konferencja „Niepełnosprawność w przestrzeni publicznej”, podczas której rozmawiano o działaniach, jakie warto podjąć, by miasto było bardziej przyjazne niepełnosprawnym. W konferencji brały udział osoby niepełnosprawne. – Konferencja pokazała, jak wiele wyzwań przed nami. Ale dzięki tego rodzaju spotkaniom będziemy lepiej wiedzieć, jak tworzyć przestrzeń publiczną, by była jeszcze bardziej dostępna dla osób z różnymi dysfunkcjami – mówi prezydent Mieczysław Kieca.

Pełna treść wiadomości na: nowiny.pl/142841-prezydent-zauwazyl-bariery-dla-niepelnosprawnych.html?77947f1bbfcfa47ce2686b9a2a5823e9
nowiny.pl, Źródło artykułu: nowiny.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wodzisławski

Powiat wodzisławski - leży w województwie śląskim, a jego siedzibę stanowi miasto Wodzisław Śląski. Został on odnowiony po reformie administracyjnej z roku 1999. Na obszarze 286 km² mieszka tu 158 tys. osób, co czyni z niego powiat o drugim co do wielkości pod względem zaludnieniu w Polsce. Należy do niego gminy: Wodzisław Śląski, Rydułtowy, Radlin, Pszów, Godów, Gorzyce, Lubomia, Marklowice, Mszana.

Rozpoznawalnym miejscem jest tu bazylika w Pszowie, która jest jednym z istotniejszych miejsc na Śląsku o charakterze pątniczym. W powiecie istnieją ścieżki rowerowe, kierując się nimi, zahaczymy o interesujące miejsca w regionie. Są to m.in. kościoły WNMP w Wodzisławiu, były klasztor w Wodzisławiu oraz zabytkowy drewniany kościół w Łaziskach.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola