Belka
Poniedziałek, 24 Stycznia 2022   imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"Zdemaskuj smog" - są pierwsze wyniki kontroli palenisk

Data publikacji: 2016-11-24, Data modyfikacji: 2017-03-27
A A AWydrukDrukuj  
 

Od poniedziałku strażnicy miejscy na polecenie prezydenta miasta Mieczysława Kiecy prowadzą codzienne, wyrywkowe kontrole palenisk, towarzyszące kampanii "Zdemaskuj Smog". Znane są już pierwsze raporty w zakresie spalania odpadów w kotłach C.O.

Według planu strażnicy mają sprawdzać minimum 10 kotłowni dzennie, co daje wynik około 300 miesięcznie. Codziennie raportują też prezydentowi Mieczysławowi Kiecy przeprowadzone wizyty. Osoby spalające śmieci w domowych kotłowniach muszą liczyć się z konsekwencjami. Jedną z nich są mandaty.

Do środy kontrole zostały przeprowadzone w domach przy ul. Kopernika, Uśmiechu, Ks. Konstancji, Gołębiej, Radlińskiej, Pszowskiej, Teligi, Batalionów Chłopskich, Czarneckiego, Leśnej, Dolinnej, Jastrzębskiej, Zamkowej, Skrzyszowskiej, Hożej, Szybowej i Szkolnej.

Spośród ponad 30 kontroli w przypadku 2 wykazano spalanie odpadów: w domowych kotłowniach przy ul. Dolinnej i Zamkowej. Straż Miejska nałożyła więc mandaty karne.

O tym, czym można palić, informujemy m.in. za pomocą przygotowanej w ramach kampanii "Zdemaskuj smog" infografiki.

redakcja, Źródło artykułu: http://wodzislaw-slaski.pl/, Autor zdjęć: http://wodzislaw-slaski.pl/
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wodzisławski

Powiat wodzisławski - leży w województwie śląskim, a jego siedzibę stanowi miasto Wodzisław Śląski. Został on odnowiony po reformie administracyjnej z roku 1999. Na obszarze 286 km² mieszka tu 158 tys. osób, co czyni z niego powiat o drugim co do wielkości pod względem zaludnieniu w Polsce. Należy do niego gminy: Wodzisław Śląski, Rydułtowy, Radlin, Pszów, Godów, Gorzyce, Lubomia, Marklowice, Mszana.

Rozpoznawalnym miejscem jest tu bazylika w Pszowie, która jest jednym z istotniejszych miejsc na Śląsku o charakterze pątniczym. W powiecie istnieją ścieżki rowerowe, kierując się nimi, zahaczymy o interesujące miejsca w regionie. Są to m.in. kościoły WNMP w Wodzisławiu, były klasztor w Wodzisławiu oraz zabytkowy drewniany kościół w Łaziskach.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola