Belka
Środa, 1 Kwietnia 2020   imieniny: Grażyna, Zbigniew, Teodor - Prima aprilis
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Wodzisławskie obchody Święta Policji

Data dodania: 2019-07-08
W piątek w Wodzisławskim Centrum Kultury w Wodzisławiu Śląskim odbyła się uroczysta zbiórka z okazji obchodów Święta Policji. W tym roku policyjne święto jest sz... więcej »
 
 

Mateusz Mrówka wygrał V Nocny Bieg z Gwiazdami...

Data dodania: 2019-07-07
Radlinioki w biegu znów świętują. Mateusz Mrówka wygrał sobotni V Nocny Bieg z Gwiazdami w Rodzinnym Parku Rozrywki. więcej »
 
 

Połączą szkołę i kościół z ośrodkiem kultury

Data dodania: 2019-07-07
Między szkołą i kościołem a ośrodkiem kultury powstanie zupełnie nowa droga. Skróci ona, i to znacznie, dystans jaki trzeba pokonać, by dostać się z jednego centrum wsi do d... więcej »
 
 

Wybuch na Annie. Młody górnik zginął na miejscu,...

Data dodania: 2019-07-07
Od kilku tygodni upały dają nam się we znaki, tymczasem sto lat temu lato było... wyjątkowo zimne i mokre. Temperatura spadła do 5 °C, a w niższych partiach gór zalegał śnieg... więcej »
 
 

Wypadek na moście w Olzie

Data dodania: 2019-07-06
Na moście pomiędzy Zabełkowem a Olzą doszło do wypadku. Na miejscu działają jednostki PSP Racibórz oraz PSP Wodzisław oraz okolicznych OSP z powiatu raciborskiego i wodzisławskie... więcej »
 
 

O kulturze i jej braku na drodze

Data dodania: 2019-07-06
Niedawno wysłuchałem audycję w telewizji na temat arogancji na naszych drogach, wśród naszych kierowców. Pod tym względem stanowimy „europejską” czołówkę i c... więcej »
 
 

Czy potrzebna jest zgoda drugiego rodzica na wyjazd...

Data dodania: 2019-07-06
Sezon urlopowy w pełni. Rodziny korzystają z wakacji i wyjeżdżają na wczasy, często także za granicę. Dotyczy to nie tylko tzw. pełnych rodzin, ale również małżonk... więcej »
 
 

Aresztowani za usiłowanie zabójstwa

Data dodania: 2019-07-05
Wczoraj, na wniosek policji i prokuratury sąd tymczasowo aresztował na trzy miesiące dwóch mężczyzn, którzy w Radlinie zaatakowali 21-latka. Jeden z nich sięgnął po siekier... więcej »
 
 

Co warto wiedzieć o kredycie hipotecznym w PKO BP

Data dodania: 2019-07-05
Jedną z najbardziej wiążących człowieka z bankiem kwestii może być kredyt hipoteczny. Może to być jednocześnie szansa na zupełnie nowe życie, ale również zobo... więcej »
 
 

Nie żyje Janina Szkudlińska z Pszowa

Data dodania: 2019-07-05
Aktywista, nauczycielka, działaczka społeczna. Janina Szkudlińska z Pszowa zmarła w wieku 95 lat.  więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 576
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wodzisławski

Powiat wodzisławski - leży w województwie śląskim, a jego siedzibę stanowi miasto Wodzisław Śląski. Został on odnowiony po reformie administracyjnej z roku 1999. Na obszarze 286 km² mieszka tu 158 tys. osób, co czyni z niego powiat o drugim co do wielkości pod względem zaludnieniu w Polsce. Należy do niego gminy: Wodzisław Śląski, Rydułtowy, Radlin, Pszów, Godów, Gorzyce, Lubomia, Marklowice, Mszana.

Rozpoznawalnym miejscem jest tu bazylika w Pszowie, która jest jednym z istotniejszych miejsc na Śląsku o charakterze pątniczym. W powiecie istnieją ścieżki rowerowe, kierując się nimi, zahaczymy o interesujące miejsca w regionie. Są to m.in. kościoły WNMP w Wodzisławiu, były klasztor w Wodzisławiu oraz zabytkowy drewniany kościół w Łaziskach.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola